Kuvassa ihminen kirjoittaa tauluun sanoja: verkostoituminen, tulevaisuus

Yhteys­tiedot

Kansan Sivistystyön Liitto KSL ry  ja KSL-opintokeskus
Lintulahdenkatu 10, 4. krs.
00500 Helsinki

Toimisto on avoinna arkisin kello 9–15.

Puhelinvaihde on avoinna arkisin kello 10–14:
040 197 4209

ksl@ksl.fi

HELSINKI

Tuula Kumpumäki

Pääsihteeri, opintojohtaja

Johtaminen, edunvalvonta, sidosryhmä­yhteistyö

Kai Artes

Kulttuuri­tuottaja

Kulttuuri­aktivismi ja kulttuuri­toimintaan liittyvä yhteistyö

040 725 6171
kai.artes@ksl.fi

Sebastian von Etter

Tietoturva­päällikkö

Tieto­järjestelmät ja tietoturva

Eila Karjalainen

Taloussihteeri

Taloushallinto

Niina Kari

Kurssisihteeri

Kurssipalvelut järjestöille, Tiramisu

040 669 4663
niina.kari@ksl.fi

Anna Kirstinä

Kehityspäällikkö

Hanketoiminta, edunvalvonta

050 306 6720
anna.kirstina@ksl.fi

Tiia Kontkasen kasvokuva
Tiia Kontkanen

Koulutustuottaja

Koulutukset, tilaus­koulu­tukset, hanke­koulu­tukset, toimiston hoito

040 570 3131
tiia.kontkanen@ksl.fi

 

Outi Moilanen

Tiedottaja

Viestintä ja markkinointi, verkkosivut

040 674 9610
tiedottaja@ksl.fi

Tarja Muukkonen

Koulutus­päällikkö

Koulutukset, tutkinto­toiminta, ammatillinen lisäkoulutus

Eeva Rapp

Toimisto- ja taloussihteeri

Toimiston hoito, koulutusten ilmoittau­tumiset, laskutus

040 680 8436
eeva.rapp@ksl.fi

Kristiina Sirola-Korhonen

Koulutus­tuottaja (kumppanuussopimus)

Koulutukset, tilaus­koulu­tukset, hanke­koulu­tukset

Olli Sydänmaan kasvokuva
Olli Sydänmaa

Monimedia­tuottaja

Video­tuotanto­jen suunnittelu ja toteutus

050 590 0716
olli.sydanmaa@ksl.fi

Jutta Lithovius

kulttuurituottaja

Perhevapaalla 31.10.2018 asti.

OULU

Tiina Huhtalan kasvokuva
Tiina Huhtala

Koulutus­tuottaja

Koulutukset, tilaus­koulutukset, opintokerhot, ryhmän ohjaaminen, toiminnalliset menetelmät

050 590 0709
tiina.huhtala@ksl.fi

Kansankatu 53, 3. krs
90100 Oulu

TAMPERE

Jukka Peltokoski

Koulutus­tuottaja

Koulutukset, tilaus­koulutukset, hanke­koulutukset, yhteis­kunnal­linen koulutus

Näsilinnankatu 22 A 27
33210 Tampere