Kuvassa ihminen kirjoittaa tauluun sanoja: verkostoituminen, tulevaisuus

Yhteys­tiedot

Kansan Sivistystyön Liitto KSL ry  ja KSL-opintokeskus
Lintulahdenkatu 10, 4. krs.
00500 Helsinki

Toimisto on avoinna arkisin kello 9–15.
HUOM! Toimistomme on kesäloman 2021 takia suljettu juhannuksesta lähtien aina 6.8. asti.

Puhelinvaihde on avoinna arkisin kello 10–14:
040 197 4209

ksl@ksl.fi

Laskutusosoite

Kansan Sivistystyön Liitto KSL ry ja KSL-opintokeskus

Kansan Sivistystyön Liitto KSL ry
@003702135021@
PL 1000
00781 Helsinki
Tai sähköpostitse (lasku pdf-liitteenä) osoitteeseen: FI02135021@scan.emce365.fi

OVT-tunnus: 003702135021
Välittäjä: Apix
Välittäjän tunnus: 003723327487
Y-tunnus: 0213502-1

> Tutustu laskutusohjeeseen

HELSINKI

Tuula Kumpumäki

Pääsihteeri, opintojohtaja

Johtaminen, edunvalvonta, sidosryhmä­yhteistyö

050 323 9143
tuula.kumpumaki@ksl.fi

Emmi Alho

Järjestösuunnittelija

Järjestöpalvelut, jäsenjärjestö- ja hankeviestintä

040 544 3003
emmi.alho@ksl.fi

Sebastian von Etter

Tietoturva­päällikkö

Tieto­järjestelmät ja tietoturva

Tiia Kontkasen kasvokuva
Tiia Kontkanen

Koulutustuottaja

Koulutukset, tilaus­koulu­tukset, hanke­koulu­tukset

040 570 3131
tiia.kontkanen@ksl.fi

Heidi Leino

Koulutustuottaja

Maahanmuuttajien toiminnallinen lukutaitokoulutus

050 366 6732
heidi.leino@ksl.fi

Jutta Lithovius

kulttuurituottaja

Kulttuuri­aktivismi ja kulttuuri­toimintaan liittyvä yhteistyö

0400 308 509
jutta.lithovius@ksl.fi

Aija Lund

koulutustuottaja

Aikuisten maahanmuuttajien perustaito -hanke

040 148 5590
aija.lund@ksl.fi

Anu Korhonen

Tiedottaja

Viestintä ja markkinointi, kehittäminen

040 847 6707
tiedottaja@ksl.fi

Tarja Muukkonen

Koulutus­päällikkö

Koulutukset, tutkinto­toiminta, ammatillinen koulutus

050 594 2951
tarja.muukkonen@ksl.fi

Ksenia Peltovuori

Kurssisuunnittelija

Kurssipalvelut järjestöille, Tiramisu, toimiston hoito

Eeva Rapp

Taloussihteeri

Toimiston hoito, koulutusten ilmoittau­tumiset, laskutus

040 680 8436
eeva.rapp@ksl.fi

Hanna Rokkanen

Koulutustuottaja

Koulutukset ja tilauskoulutukset

Kristiina Sirola-Korhonen

Koulutus­tuottaja

Koulutukset, tilaus­koulu­tukset, hanke­koulu­tukset

Olli Sydänmaan kasvokuva
Olli Sydänmaa

Monimedia­tuottaja

Video­tuotanto­jen suunnittelu ja toteutus

050 590 0716
olli.sydanmaa@ksl.fi

Kaisu Tuominen

Koulutustuottaja, lukutaito-opettaja

Maahanmuuttajien toiminnallinen lukutaitokoulutus

040 561 3136
kaisu.tuominen@ksl.fi

JYVÄSKYLÄ

Mari Tuimala

Ammatillisen koulutuksen vastaava opettaja

Koulutukset, ammatillinen koulutus, taideteollisuusalan ammatti- ja erikoisammattitutkinto

044 551 0243
mari.tuimala@ksl.fi

Kivääritehtaankatu 6 G
40100 Jyväskylä

OULU

Tiina Huhtalan kasvokuva
Tiina Flygare

Koulutus­tuottaja

Koulutukset, tilaus­koulutukset, opintokerhot, ryhmän ohjaaminen, toiminnalliset menetelmät

050 590 0709
tiina.flygare@ksl.fi

Kansankatu 53, 3. krs
90100 Oulu

TAMPERE

Seppo Helle

Mediatuottaja

Videotuotantojen suunnittelu ja toteutus

050 351 4367
seppo.helle@ksl.fi

Jukka Peltokoski

Koulutus­tuottaja

Koulutukset, tilaus­koulutukset, hanke­koulutukset, yhteis­kunnal­linen koulutus

Näsilinnankatu 22 A 27
33210 Tampere